להתייעץ, לשאול, לשוחח? – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בואו ללמוד במכללת שאנן! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הביקוש לאנשי חינוך לא מסתיים אף פעם – גם בעידן הבינה המלאכותית

 

אין ספק שהבינה המלאכותית שינתה את פני המציאות, כמעט בכל תחום. במקצועות המחשבים למשל, עוסקים בבינה מלאכותית על מנת לייעל את תהליך העבודה, ככלי עזר לביצוע חישובים מורכבים וכמקור מהימן נוסף שיכול להציע פתרונות לבעיות שונות. ניתן לראות זאת גם בתחום שירות הלקוחות, בו חברות רבות מציעים תקשורת ראשונית עם בוט (bot) לצורך ביצוע הזמנות ומענה על שאלות.

בנוסף להתקדמות הטכנולוגית המהירה, הצורך לאיזון וההדרכה האנושית רק עולה. המציאות בשטח מדברת, הכמיהה לשילוב הטכנולוגיות בשיטות הלימוד מורגשת גם על התלמידים, שמכירים היטב טכנולוגיות שונות ונחשפים לכך באופן יומיומי. אך מי יהיה החוט המקשר בין התלמידים לטכנולוגיה? לא אחר מאשר איש או אשת החינוך.

 

הטכנולוגיה נמצאת בכל מקום, אפילו בכיתות

 

מי מאיתנו לא מכיר את השיר "לוח וגיר, מפה על הקיר, מחברת יומן וצלצול"? עד השנים האחרונות, עוד השתמשו המורים בלוחות גיר. לפני כמה שנים החלו המורים להשתמש בלוחות עם טושים מחיקים. כיום, מציאות המסכים, הקדמה והחדשנות הובילו לשימוש של מקרנים בכל כיתה. תאוצת הפיתוחים הטכנולוגיים נוגעת בכל תחום וזה אך טבעי שהמורים, שמכינים את התלמידים לישראל של העתיד, יהיו באותו הקצב.

במבט חטוף על מערכת החינוך בארצות הברית, נראה כי שם הבינה המלאכותית מסייעת לא רק לתלמידים אלא גם למורים עצמם. כיום ישנן לא מעט תוכנות וטכנולוגיות שמאפשרות למורים להכין מערכי שיעור טובים ומדויקים יותר, למשל תוכנה בשם Fetchy. הפלטפורמה המתקדמת הזו, המשלבת בתוכה בינה מלאכותית, מיועדת לאנשי חינוך והיא מסייעת להם בהכנת מערכי שיעור, כתיבת אי-מיילים מקצועיים, מסייעת להם בניהול הזמן ועוד.

תוכנה מיוחדת נוספת היא תוכנה בשם MathGPTPro, תוכנת בינה מלאכותית המיועדת ללימוד מתמטיקה. בעזרת בינה מלאכותית התוכנה מציעה דיוק של כתשעים אחוזים בפתרון בעיות מתמטיות מורכבות, מאפשרת להעלות בעיות דרך תמונות או טקסט ולקבל עליהן פתרון מפורט לחלוטין. 

למעשה, אין הרבה הבדל בינינו ובינם. כל העולם הולך לשביל משותף וחדשני. אז איזו סיבה יש לנו להתעלם מכך? חובתנו להעביר הלאה כל מה שיכול לעזור לדור הבא לצמוח, להעשיר את עולמו ולהצליח בגדול.

מעל 95% השמה לסטודנטים

אקדמיה משפחתית- יחס חם וליווי אישי

אווירה דתית ערכית ומשמעותית

מרחבי מכללה קסומים ומטופחים מאוד

להתייעץ, לשאול, לשוחח? – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ההרשמה בעיצומה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

החדשנות של היום – ההצלחה של העתיד 

ההיסטוריה כבר לימדה אותנו שהחזק שורד (או יותר נכון, מי שמסתגל), והדבר נכון גם למצב שבו אנחנו נמצאים. מורים שלא יאמצו את הבינה המלאכותית למתודות הלימוד שלהם, עלולים להישאר מאחור מבחינה מקצועית ואף יותר מזה– הם עלולים להוביל את התלמידים שלהם לחוסרים משמעותיים.

מחקרים רבים אשר מנסים לנבא את הכיוון החדש של החדשנות בחינוך מסכימים על דבר אחד: המורים של העתיד לא יצטרכו רק לדעת כיצד להשתמש בכלים טכנולוגיים וחדשנים, אלא הם גם יצטרכו לדעת כיצד לתווך מידע ולאתגר את תהליכי החשיבה של התלמידים שלהם.

הילדים והנוער של היום גדלים מגיל קטן עם חשיפה למכשירים טכנולוגים רבים ויודעים כיצד לשלוט בהם בצורה מרהיבה. על מנת שהמורים שלהם יוכלו להעניק להם את האתגרים שהם צריכים, לזהות את שיטות הלמידה שעובדות עבורם, להתאים להם דרכי לימוד ולחנך אותם להיות אנשים עצמאיים וחושבים – הם צריכים להכיר בעצמם את הכלים המתקדמים ביותר בתחום. זאת ועוד, הם גם צריכים להיות מנטורים. 

 

השראה בדמות מחנך – מורה ומנטור, המורנטור

 

מורה שהצליחה לייצר אצל התלמידים שלה תחושת הצלחה, היא מורה שתמיד יזכרו. במכללת שאנן יוצאים מהנחת הדעת הזו בהכשרות לכל המורים, מכאן המושג "מורנטור", מורה שהוא מנטור.
כאן בדיוק טמון ההבדל בין מכללת שאנן לבין מכללות אחרות. מורנטור הוא מורה שמעודד את התלמידים שלו לחשיבה יצירתית, שמאפשר להם לפרוץ את הגבולות ומסייע להם לעשות זאת בעזרת הכלים המתקדמים ביותר שיש ברשותו.

לעולם אף אפליקציה לא תוכל להחליף את ההון האנושי, ואת הקדמה הטכנולוגית לא ניתן לעצור, היא תגיע בין כה וכה. הצעד הבא יהיה הדגש על הדמות המשמעותית שתנחיל את הערכים הנכונים. 

 

הביקוש למורים איכותיים לבתי הספר גדל בכל שנה. ולכן – על מנת להקל, מסלולים נבחרים זכו בקיצור של שנה שלמה. כך שאפשר לקבל את התואר הראשון + תעודת ההוראה בתוך 3 שנים בלבד במקום 4.

זהו מהפך יוצא דופן שנכנס לתוקפו כבר בשנת הלימודים הקרובה – תשפ"ה.

 

 

המהפכה שמכללת שאנן מחוללת בעולם החינוך הוא הדגש על השילוב הייחודי בין הטכנולוגיה החדשנית לבין החינוך, בכדי שכל מורה יוכל להפוך למורנטור שיש לו את כל הכלים הטכנולוגיים. כבר למעלה משבעים שנה שבמכללת שאנן מסייעים לפתח את מורי ומורות העתיד של החינוך בישראל. מורים שהם קודם כל מנהיגים, מובילים ובעלי הבנה מעמיקה לגישה הנכונה בהוראה.
המכללה מציעה תוכניות לימודים מגוונות המאפשרת שילוב של למידה עם אורך חיים דתי, לצד אחוזי השמה גבוהים במיוחד. 

בואו גם אתם לקחת חלק במהפכה ולגלות את הכלים הטכנולוגיים שיהפכו את מורי העתיד – למורנטורים!

להתייעץ, לשאול, לשוחח? – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ההרשמה בעיצומה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כל הסיבות לעשות את התואר שלכם במכללת שאנן

95% השמה ויותר!

מכללת שאנן בעלת אחוזי ההשמה הגבוהים ביותר בתחום - סיימתם ללמוד? תתכוננו להתחיל לעבוד

ליווי ויחס אישי

הסטודנטים שלנו זוכים לליווי צמוד וליחס אישי לכל אורך הדרך, כן, זה כמו משפחה 😊

מרחבי מכללה קסומים

אל תסתכלו בקנקן"? תסתכלו תסתכלו, ברגע שתראו את הקמפוס שלנו אתם תתאהבו - מרחבים ירוקים ואווירת למידה כיפית ופורייה.

אווירה דתית ערכית ומשמעותית

מי שמכיר בחשיבותה של אווירה מעצימה שכזו, ימצא בקלות את מקומו אצלנו

אין חכם כבעל ניסיון

אצלנו תזכו להתנסות מעשית ולימודי השלמה

תכנים ייחודיים שלא תמצאו בעוד מוסד אקדמי

מכללת שאנן מציעה לך קורסים ממוקדים בטיפול ומניעה באלימות, המתבגר הדתי, טיפול ומניעה בהתמכרויות, ייעוץ באמצעות האינטרנט ועוד.

להתייעץ, לשאול, לשוחח? – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בואו ללמוד במכללת שאנן! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם